Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prázdiny a výlety

6. 8. 2007

Tak už dlouho jsem nic nenapsala, tak se to pokusím doplnit. Už je za námi více jak polovina prázdin a já si vždy říkám, že to hrozně rychle utíká. Člověk se ani neotočí a je zase podzim. Já měla první část dovolené začátkem července a hlídala jsem svého synovce. Ségra měla taneční soustředění s holkama a Románek nechtěl být celých 14 dní u babičky a dědy. Má je sice moc rád, ale přes rok si jich užije ažaž.

A tak mi ho taťka přivezl do Prahy a pak už byla dovolená v mé režii. Takže první výlet byl do Prahy do kina. Jely jsme na Shreka 3. Bylo to docela hezký. Pár hlášek dobrých, ale jednička je jednička:-) Když jsme přišli do sálu, tak ten malý rozumbrada řekl docela nahlas "Dobrý večer dámy a pánové". No naštěstí byl docela hluk a moc lidí to nezaregistrovalo. Ale zase na druhou stranu je to vychovaný kluk:-)

Další tip na výlet bylo medvědárium v Berouně na městské hoře. Jsou tam medvědi z večerníčku od pana Chaloupka  - Kuba, Vojta a Matěj. Je pravda, že to prcka moc nenadchlo, zato dětské hřiště, které s medvědy sousedí vyhrálo na celé čáře. No, alespon něco.

Obrazek

Od samého začátku se nejvíc těšil na rytíře na hradě Točník. Je pravda, že na tohle jsem ho vlastně nalákala:-) V sobotu po obědě jsme vyrazili. Bylo hezké počasí, takže na výlet jak dělané. Vzali jsme si svačinu, pití a nějaký ten mls a už jsme šlapali do kopce. Cestou jsme viděli takové malo zoo. Ovečky, oslíka, beránky a myslím, že i kravičku.

Obrazek

Hned u vchodu jsme narazli na stánek s rytířsku výzbrojí, dobrá marketingová myšlenka.....takže jsem hned byla nucena zakoupit meč. Ale byl docela hezký, tak jsem nelitovala. Ovšem jsem dodala, že to je vše a nechci slyšet žádné žadonění o něco jiného. Byl zlatíčkovej, nechtěl nic jiného a byl z meče nadšenej. Jenže pak jsme potkali kamaráda Mirka, Michala a Janu a ty se hned do něj a k mé smůle i do mě pustili ze slovy: "To ti teta koupila jenom meč? To ti musí ještě koupit helmu, brnění, ostruhy a nějaký přívěsek na krk...." no vy jste dobráci jsem si pomyslela......ale Romča zabodoval. Hned se ozval: "No když jste tak chytrý, tak mi to kupte!" A byl klid. Za to, jak jim to vpálil, jsem se rozhodla být hodná teta a po velké bitvě v podhradí jsem mu koupila ještě tu helmu. Celý večer měl helmu na hlavu a málem s ní i spal a pořád opakoval, že to je eňoňůňová helma:-)

Obrazek

Další den jsme jeli do Prahy na Petřín do zrcadlového bludiště. To byla docela psina, já tam snad byla naposledy před 50ti lety a tak jsem si to taky užila. Potom jsme jeli na návštěvu k Lence. Ondrášek dostal k narozeninám stan se Spidermanem a tak se kluci vyřádili.

Obrazek

No a poslední výlet byla pohádková země v Pičíně. To byla paráda. Krásné loutky, skřítci, čarodějnice, čerti a jiné pohádkové postavy.

Obrazek

Když jsme odcházeli, tak mi povídá s takovým tím psím výrazem: "Tak jsme to prošvihli co?" nechápavě jsem se na něj podívala a povídám, že jsme nic neprošvihli, vždyť jsme to všechno viděli..... ale jo nic jsme neviděli....fakt jsem nechápala. Vysvětluju mu, že jsme se procházeli po zahradě i po domě a viděli jsme všechno... A on se na mě podíval a povídá: "Ale já myslel, že tam budou židličky a budeme se dívat". Pak mě to došlo. On si celou dobu myslel, že pojedem na pohádku...... ta dětská logika:-)

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>